مرکز پوست ، مو و زیبایی
دکتر احمد قنبری

عضو آکادمی طب زیبایی آمریکا
          انجمن جراحان و انجمن لیزر ایران

سلول های بنیادی مشتق از بافت چربی Fat Stem Cell در طب بازسازی کننده

سلول های بنیادی بافت چربی

سلول های بنیادی مشتق از بافت چربی یا یا به اصطلاح علمی تر Fat Stem Cell بخش مهمی از در طب بازسازی کننده REJUVENATION MEDICINE است، سلول هایی با توانایی تقسیم بالا است که هنوز تقسیمات خود را شروع نکرده ‌اند. این سلول های بنیادی می‌توانند به انواع مختلف سلول های دیگر تغییر و تمایز یابند . در پستانداران دو گونه گسترده از سلول های بنیادی وجود دارد: سلول های بنیادی جنینی،سلول های بنیادی بالغ، که در بافت‌های مختلف یافت می‌شوند. در موجودات بالغ، سلول های بنیادی به عنوان یک سیستم بازسازی کننده برای بدن و ترمیم بافت‌های بدن عمل می‌کنند. از سلول های بنیادی مشتق از بافت چربی می‌توان در تولید سلول های دیگر و نهایتاً ترمیم بافت‌های مختلف نیز استفاده کرد. امروزه استفاده از سلول های بنیادی مشتق از بافت چربی در کنار و یا بهمراه PRP جهت ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده در حال گسترش است.این روزها اثبات شده است که بافت چربی در هر فردی حاوی‌ سلول‌های بنیادی بالغ شده بسیار زیادی است ، سلول های بنیادی بدست آمده از بافت چربی سلول هایی با توان بالا هستند که توان تمایز به رده های مختلف سلول های مزانشیمی از جمله استخوان، غضروف ، فیبروبلاست ، چربی و … را دارند. لذا میتوان از این سلولهای بنیادی در بازسازی و ترمیم بافت‌های مختلف بدن مانند پوست ، مو ، مفصل و تاندون و …. که دچار آسیب و یا فرسایش شده اند استفاده کرد.

ادغام PRP و سلول های بنیادی STEM CELL :

مطالعات زیادی اثبات کرده اند که ادغام PRP و سلول های بنیادی Fat Stem Cell باعث بهبود نتایج درمان میشود اما چرا استفاده همزمان از PRP و سلولهای بنیادی مشتق از بافت چربی مرسوم نمیباشد؟؟

مشکل اینجاست که PRP هایی که بطور معمول بدست میایند از کیفیت بسیار پایینی برخوردار هستند. اما کیت PRP که اقای دکتر قنبری اختراع کرده اند این مشکل را حل کرد و تنها کیت تهیه پلاکت خشک در جهان میباشد.برای مطالعه بیشتر در مورد کیت PRP دکتر قنبری اینجا کلیک کنید در این حالت نتایج درمان بوسیله ادغام PRP و سلول های بنیادی Fat Stem Cell واقعا خیره کننده میباشد.

برخی از بیماری هایی با ادغام PRP و سلول های بنیادی مشتق از بافت چربی Fat Stem Cell قابل درمان هستند :

ریزش مو : ادغام PRP پلاکت خشک و سلول های بنیادی مشتق از بافت چربی Fat Stem Cell نتیایج شگفت انگیری در خانم ها و آقایان دارد. مقاله PRP را هم حتما مطالعه کنید

جوانسازی پوست : استفاده ترکیبی از ادغام PRP پلاکت خشک و سلول های بنیادی مشتق از بافت چربی Fat Stem Cell ,همینطور نانوفت NANO FAT باعث بهبود بسیار موثر کیفیت پوست شده است. مقاله جوانسازی پوست با PRP را هم حتما مطالعه کنید

تیرگی دور چشم : یکی از معضلات طب زیبایی هست که با درمان PRP پلاکت خشک و سلول های بنیادی مشتق از بافت چربی Fat Stem Cell امید های بسیاری ایجاد شده است.

آرتروز زانو و انواع تاندونیت ها : نتایج استفاده از خود PRP پلاکت خشک فوقالعاده بود و هم اکنون با ادغام PRP و سلول های بنیادی مشتق از بافت چربی Fat Stem Cell نتایج بسیار بهتر شده اند.

آسیب های ورزشی : طول دوران نقاهت بسیار کاهش پیدا کرده است.

خشکی چشم : یکی از درمان های موثر استفاده همزمان از PRP پلاکت خشک و سلول های بنیادی مشتق از بافت چربی Fat Stem Cell میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *