مرکز پوست ، مو و زیبایی
دکتر احمد قنبری

عضو آکادمی طب زیبایی آمریکا
          انجمن جراحان و انجمن لیزر ایران

ریزش مو در خانمها | روش ها و راه های درمان

ریزش مو در خانمها میتواند متفاوت تر و خوشخیم تر از آقایان باشد.

اما از آنجاییکه بر همگان آشکار است که داشتن موهایی زیبا برای هر خانمی چقدر مهم است لذا موضوع ریزش مو اهمیت بسیار بالایی پیدا میکند . بیش از یک سوم زنان در طول زندگی خود دچار ریزش مو می شوند.

ریزش موی زیاد و بی‌دلیل می‌تواند واقعاً ترسناک و نگران ‌کننده باشد. اما خوشبختانه معمولاً راهی برای برطرف کردن آن وجود دارد.

اکثر افراد دچار ریزش مو می‌شوند.

این اتفاق معمولاً موقع دوش گرفتن، سشوار کشیدن موها یا شانه کردن آنها رخ می‌دهد و کاملاً طبیعی است. معمولا ریختن پنجاه تا صد تار مو در روز طبیعی است. دلیل آن این است که مو وارد چرخه‌ ریزش خود می‌شود و موی جدید جای آن را می‌گیرد.” اما ریزش مو می‌تواند نشانه یک مشکل جسمانی جدی‌تری باشد که نیاز به معاینه پزشک  و احتمالاً درمان دارد. در این مقاله به چند دلیل عمده ریزش مو می‌پردازیم.

چرخه رشد مو

چرخه رشد مو

موهای بدن انسان دارای دوره‌های رشد و استراحت بوده و بعد از مدت معینی می‌ریزند. در چرخه رشد موها سه مرحله آناژن ، کاتاژن و تلوژن قابل تشخیص می‌باشد.

 • آناژن: دوره رشد موها می‌باشد و این دوره در موهای سر ۲ تا ۶ سال و در موهای سایر نقاط بدن ۱ تا ۶ ماه می‌باشد. در هر زمان ، بطور متوسط ۸۵ درصد موها در مرحله آناژن هستند.
 • کاتاژن: دوره کوتاهی است که طی آن تقسیم سلولهای ماتریکسی متوقف و فولیکول مو از ناحیه پاپیلا جدا می‌شود.
 • تلوژن: دوره‌ای است که حدود سه ماه طول می‌کشد و در این دوره همه فعالیتهای سلولی متوقف می‌گردد و موی مرده که همراه فولیکول دژنره شده‌اش موی چماقی نیز نامیده می‌شود. ضمن شست و شو و یا در اثر فشار ناشی از رشد موی جدید می‌افتد.

۱)تلوژن افلوویوم Telogen Effluvium )

تلوژن افلوویوم پدیده‌ای است که پس از بارداری و زایمان، بیهوشی و جراحی‌های مهم، اختلالات تغذیه ای و کاهش وزن شدید و استرس زیاد اتفاق می‌افتد.طوریکه در روز تعداد زیادی از موهایتان معمولاً موقع شامپو کردن موها، درست کردن یا شانه کردن آنها می‌ریزند. طی تلوژن افلوویوم، موها ، بسیار سریعتر از حد نرمال از فاز رشد وارد فاز استراحت می‌شوند.البه بیماری خود محدود شونده است اما در مواردی مزمن شدن بیماری موجب از دست دادن موهای زیادی گشته و مشکل افرین میشود.

علائم:

زنان مبتلا به تلوژن افلوویوم،۳ تا ۶ ماه پس از یک اتفاق استرس ‌زا دچار ریزش مو می‌شوند. در این زمان، ممکن است موها دسته‌ دسته بریزند.

آزمایشات:

هیچ آزمایش خاصی برای تلوژن افلوویم وجود ندارد اما پزشک می‌تواند با پرسیدن سوالاتی درمورد اتفاقات استرس ‌زای اخیر و معاینه ریشه موها آن را تشخیص دهد.

چه باید کرد؟

در برخی موارد، مثل بارداری یا جراحی‌های مهم، باید تا کندتر شدن روند ریزش مو تحمل داشته باشید. اگر علت اصلی مصرف یک داروی خاص باشد، درمورد پایین آوردن دوز مصرفیتان یا تغییر دارو با پزشکتان صحبت کنید. اگر دلیل ریزش مویتان استرس است، نهایت تلاشتان را برای پایین آوردن میزان اضطراب و استرستان انجام دهید.

گفته میشود تلوژن افلوویوم مزمن شایترین علت ریزش مو و کم مویی شدید خانمها است و به همین دلیل درمان به روش  PRP در بسیاری از مواقع امید بخش بوده و توصیه میشود.

۲)بیماریهای کارکردی تیروئید

میلیون‌ها نفر در سراسر جهان، که اکثر آن را زنان تشکیل می‌دهند…

از بیماری تیروئید رنج می‌برند.هورمون تیروئید مسئولیت زیادی در بدن دارد، از سرعت سوخت ‌و ‌ساز پایه— سرعتی که بدنتان برای فعالیت اکسیژن و انرژی مصرف می‌کند— گرفته تا رشد موها، پوست و ناخن‌هایتان. اما وقتی مقدار کافی و مناسب از این هورمون در بدن وجود نداشته باشد، برخی از عملکردهای بدنتان دچار تغییر می‌شود.

علائم:

کم‌کاری تیروئید علائم بسیار زیادی در بدن ایجاد می‌کند که از آن قبیل می‌توان به افزایش وزن بی‌دلیل، خستگی، یبوست، افسردگی و مشکل در مرکز کردن اشاره کرد. مو، ناخن و پوست شکننده ‌تر شده و بسیار راحت‌تر می‌شکند. این مشکل در زنان، مخصوصاً زنان بالای ۵۰ سال، بسیار متداول‌تر است.

پرکاری تیروئید نیز می‌تواند موجب کاهش وزن بی‌دلیل، تپش قلب، اضطراب، آسیب‌پذیری، اسهال، رطوبت پوست، شعف عضلانی و بهت‌زده شدن چشم‌ها شود. با بالا رفتن متابولیسم نیز ممکن است ریزش مو اتفاق بیفتد. پرکاری تیروئید شیوع کمتری نسبت به کم‌کاری آن دارد.

چه باید کرد؟

معمولا پس از برگرداندن سطح هورمون تیروئید در بدنتان به حالت نرمال توسط دارو ریزش مو قطع خواهد شد و رشد مو به حالت طبیعی برمیگردد اما اگر مشکل ادامه پیدا نماید PRP روشی قابل اطمینان و توصیه میباشد.

۳)لوپوس

لوپوس یک بیماری خودایمن مزمن است که در آن سیستم ایمنی خود بدن به بافت‌های سالم آسیب می‌رساند. این مشکل ۵٫۱ میلیون فرد را در سراسر جهان درگیر کرده است و در سال‌های باروری زنان بیشتر اتفاق می‌افتد.

علائم:

لوپوس معمولاً موجب خستگی شدید، سردرد، زخم‌های دهانی و متورم شدن و دردناک شدن مفاصل می‌شود. این افراد دچار یک زخم پروانه‌ای شکل در پل بینی می‌شوند و حساسیت زیادی به خورشید پیدا می‌کنند. علائم دیگر آن شامل تب، تورم پاها و دست‌ها و اطراف چشم، درد سینه و کم‌خونی می‌باشد. افراد زیادی همچنین دچار ریزش مو می‌شوند که از  خفیف تا شدید متغیرمیباشد. این ریزش مو می‌تواند شدید هم باشد و موها دسته‌ دسته بریزد و روی پوست سر هم زخم‌هایی ایجاد شود. ازآنجاکه این علائم در مشکلات دیگر هم ممکن است اتفاق بیفتد، معمولاً بیماری لوپوس مقلد بزرگ هم نامیده می‌شود.

آزمایشات:

روماتولوژیست مفاصل و سایر بافت‌های بدن را برای مشاهده علائم اتهاب مثل گرما، درد، تورم و قرمز شدن معاینه می‌کند. روماتولوژیست معمولاً تعیین می‌کند که بیمار معیارهای تشخیصی تعیین شده توسط دانشگاه روماتولوژی امریکا را داراست یا خیر و از این طریق می‌تواند لوپوس را تشخیص دهد.

چه باید کرد؟

اگر ریزش موی شما با درد مفاصل، خستگی و سایر علائم گفته شده برای لوپوس همراه است، به روماتولوژیست مراجعه کنید.

تماس با کلینیک دکتر احمد قنبری

۴)سندرم تخمدان پلی‌کیستیک

زنان زیادی در سراسر جهان از سندرم تخمدان پلی‌کیستیک رنج می‌برند. این مشکل که می‌تواند از یازده‌ سالگی شروع شود، به‌دلیل عدم توازن هورمونی ایجاد می‌شود که در آن تخمدان‌ها هورمون مردانه زیادی تولید می‌کنند. این مشکل معمولاً موجب ناباروری می‌شود.

علائم:

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک موجب رشد مو روی صورت، عادت ‌ماهیانه نامنظم، آکنه و جوش و کیست تخمدان می‌شود. بااینکه روی قسمت‌های دیگر بدن شاهد رشد بیشتر موها می‌شود، موهای سر شروع به ریزش شدید می‌کند.

آزمایشات:

پزشکتان برای مشاهده بالا رفتن سطح تستوسترون و DHEAS که یک محصول فرعی تستوسترون است برایتان آزمایش خون انجام خواهد داد.

چه باید کرد؟

اکثر موارد سندرم تخمدان پلی‌کیستیک با دارودرمان میشود. کاهش وزن هم می‌تواند با کاهش تاثیر هورمون‌های مردانه برای این منظور مفید باشد.

در این مورد نیز درمان به روش  PRP در بسیاری از خانمهای جوان امید بخش بوده و توصیه میشود.

۵)مشکلات پوست سر

ناسالم بودن پوست سر می‌تواند موجب اتهاباتی شود که رشد مو را دشوار می‌کند. مشکلات پوستی که موجب ریزش مو می‌شود شامل شوره‌ سر، پسوریازیس و عفونت‌های قارچی مثل کچلی است.

علائم:

شوره سر باعث می‌شود پوست کف سر بریزد به همین دلیل پوسته‌های زردرنگ چرب در موهایتان می بینید یا روی لباستان می‌ریزد. این مشکل درنتیجه مخمری به نام مالاسزیا، تغییرات هورمونی یا چربی اضافی پوست ایجاد می‌شود. پسوریازیس که مشکلی خودایمن است که موجب تغییروتبدیل بیش از حد سلول‌های پوستی می‌شود و پوسته‌ای ضخیم و سفیدرنگ روی پوست ایجاد می‌کند که اگر کنده شود خونریزی می‌کند. کچلی هم با قارچی که با لمس کردن فرد یا حیوان مبتلا به آن دچار می‌شوید، لکه‌هایی قرمزرنگ روی پوسته سرتان ایجاد می‌شود که منتشر می‌شود.

آزمایشات:

معاینه جسمی پوسته سر به تعیین مشکل شما کمک می‌کند. کشت قارچ و احتمالاً بیوپسی پوسته سر نیز برای تشخیص کچلی لازم است.

چه باید کرد؟

هر مشکل نیاز به نسخه خاص خود دارد

ریزش مو در خانمها و روش درمان آن

۶)درست کردن بیش از حد موها

کشیدن و بستن مکرر و شدید موها، شامپو زدن بیش از حد، رنگ کردن بیش از حد و استفاده زیاد از مواد آرایش مو می‌تواند به موهایتان آسیب برساند و موجب شکسته شدن و ریزش آنها شود. برای این منظور معمولاً از ترکیبی از کارهای مختلف— مثل استفاده از کراتین، رنگ مو و سشوار کشیدن موها— است که موجب این آسیب می‌شود.

علائم:

اگر ریزش مو بخاطر آرایش بیش از حد موها باشد، موها شکننده می‌شود و پیاز مو در انتهای آن دیده نمی‌شود.

آزمایشات:

پزشکان برای این منظور یک دسته از موها را گرفته، به آرامی می‌شکند تا ببینند موهایی که از آن دسته جدا می‌شوند در انتهای آن پیاز وجود دارد یا خیر.

چه باید کرد؟

از وسایلی که موهایتان را بیش از اندازه داغ می‌کند استفاده نکنید. سشوارتان رادر حالت خنک استفاده کنید و از اتوی مو تا حد امکان کمتر استفاده کنید. هیچوقت موها را یک تا دو درجه روش‌تر یا تیره‌تر از رنگ موی اصلیتان نکنید. تغییر رنگ مو هر چه شدیدتر باشد، نیاز به موادشیمیایی بیشتر است که موجب شکسته شدن موها می‌شود. اگر از ژل یا اسپری مو استفاده می‌کنید، قبل از اینکه خشک شود موها را شانه کنید چون موها سخت‌تر شده و شکسته شدن آن بیشتر می‌شود.

وضعیت موها شما نه تنها بر ظاهرتان تاثیر می‌گذارد، بلکه نشانه مهمی از وضعیت سلامتی بدنتان است. اگر دچار ریزش موی شدید شده‌اید حتماً به پزشک پوست و مو مراجعه کنید.

۷)ریزش مو ناشی از دارو

ریزش مو می‌تواند یکی از عوارض جانبی مصرف برخی داروها مثل داروهای ضد ایمنی،شیمی درمانی،کورتونها ، ضدافسردگی، بتابلاکرها و داروهای ضدالتهابی غیراستیروئیدی باشد.

۸)ریزش موی تریکوتیلومانیا

کندن مو با دستکاری که به صورت تیک یا عادت آگاهانه یا ناآگاهانه و بیشتر در کودکان ، افراد سنین بلوغ و زنان دیده می‌شود. نسبت ابتلا در زن به مرد ۲٫۵ به ۱ است. محل مورد علاقه منطقه پیشانی- گیجگاهی است. ناحیه مبتلا حدود نامنظم و زاویه‌دار دارد و تراکم مو عموما کم شده است. اما محل درگیر هیچگاه مثل ریزش موی منطقه‌ای بدون مو نمی‌باشد. شیوع آن در اختلالات اضطرابی و افسردگی و همچنین اختلالات وسواسی بیشتر است ، اما به منظور درمان سریعتر و حصول نتایج بهتر درمان به روش PRP بهمراه درمان روانپزشکی توصیه میشود و نتایج خوبی دارد .

توجه بسیار مهم :

لطفا لینکهای زیر را هم بخوانید

 

172 پاسخ به “ریزش مو در خانمها | روش ها و راه های درمان”

 1. اعظم کبیری گفت:

  ازنظرمن راجب کراتین حرف شما صحت نداره چون کراتین که ماکارمیکنیم کاملا جنبه درمانی داره وگیاهیست کراتینی که عنوان کرده اید از بیس شیمیایس و کراتین مابیس گیاهی داره و برای موهای آسیب دیده فوق العاده عمل میکنه اگه دوست داشتین حتما کراتین یونیک که فاقدفرمالید میباشد رو امتحان کنید شماره تماس ما88376139-40

  • admin گفت:

   ازاینکه مطلب رو خوندید ممنونم
   در صورت تمایل برای همکاری بیشتر تماس بگیرید
   دکتر قنبری

 2. مرسده گفت:

  توضيحات تئوري كه داده ميشود عالي است ، اما در كلينيك ها درمان به صورت عملي به هيج نتيجه اي نميرسد . معمولا درصدي را براي احتمال نتيجه نكرفتن ميكذارند كه معمولا ان درصد غالب ميشود و بعد از كلي هزينه كردن نتيجه اي كرفته نميشود

  • admin گفت:

   درود بر شما
   دقیقا همین مسیله هست که باعث سواستفاده در زمینه PRP میشود
   علت پاخهای بسیار ضعیف در PRP این است که متاسفانه این همکاران PRP به معنای واقعی تهیه نمیکنند
   بنده رخدادن این مشکل را حدود ۲ سال قبل پیش بینی کرده بودو و مقاله نقدی بر PRP در ایران را نوشتم را نوشتم
   دکتر قنبری

 3. مارال گفت:

  باسلام خدمت آقای دکتر وخسته نباشید من تازه این مقاله روخواندم .از بچگی موهای سالم ولی متوسط پری داشتم ولی به مرور زمان بدون علت خاصی ریزش پیدا کرد وهرزمان که از داروهای پرپشت کننده استفاده میکردم کمی بهتر میشد اما درکل رضایت بخش نبود الانم موهام پرپشت نیست ومن دائم از اکستنشن یا پودر پرپشت کننده استفاده میکنم البته کمی پرپشت تر از چند سال پیش شده چه بایدبکنم آیا این روش prp جوابگو میباشد؟؟؟!!!

  • admin گفت:

   با سلام
   لطفا اطلاعاتی در مورد وضعیت هورمونی شامل نظم پریودها ،احیانا بارداری ،موهای زاید و نیز در مورد سن و وزن و شغل و میزان استرس بدهید؟
   دکتر قنبری

 4. زریان گفت:

  سلام
  من قبل ار سن 16 سالگی موهای بسیار پری داشتم اما به یک باره شروع به ریزش کرد و الان فوق العاده کم پشت شده.و من بتازگی دوباره میخوام ب سراغ درمانش برم.
  بهنگام ریزش موهام من تحت فشار زیاد عصبی بودم اما الان 8 سال میگذره و من بهبودی ندیدم.
  تو همون سالهای اولیه پیگیر درمان شدم اما چون جوابی نگرفتم ادامه ندادم.
  آزمایش تیروئیدم نشون داد که مشکل تیروئید و ندارم.
  موهای زائد دارم .
  آیا این روش برای من موثر خواهد بود؟

  • admin گفت:

   درود بر زریان
   اول باید تشخیص برای شما قطعی شود
   لذا توصیه میکنم برای مشاوره تشریف بیاورید
   دکتر قنبری

 5. یلدا گفت:

  سلام دکتر عزیز.خسته نباشید.امیدوارم راهنماییم کنید
  26ساله هستم وزن 65 و قد 167 قاعدگی منظم 10سال متاهل هستم،بارداری و زایمان نداشته ام اما 3 سال پیش عمل جراحی (برای کوچک کرن سینه)داشتم.
  با خوندن اطلاعات شما متوجه روش های غلطی در نگه داری موهام (بستن همیشگی مو.سشواردایم.شستشوی زیاد با شامپو به طور روزدرمیون،سه سال هست که موهامو رنگ نکردم تا ریزش ش کم بشه)شدم
  اما با این وجود مایلم موهام پر پشت و زیبا بشن آیا استفاده از روشهای سنتی(مالیدن زرده تخم مرغ،ویاماساژسر با مخلوط روغن نارگیل و زیتون و بادام تلخ)موثرند؟؟؟؟
  برای دیرتر سفید شدن موهام چه کار کنم؟؟؟؟؟

  • admin گفت:

   درود بر خانم یلدا:
   روشهای سنتی بیشتر برای ساقه مو هستند
   برای دیرتر سفید شدن موهاتون کمتر عصبی بشید
   دکتر قنبری

 6. رویا گفت:

  سلام دکتر وقتتون بخیر
  دختری 22 ساله هستم که ازناحیه گردی بالای سرکاملا کچل شده ام وجلوی موهم کم پشت هست ولی پشت سرم اینطور نیست برای کاشت مو به دکتر مراجعه کردم که اصلا پیشنهاد نکردن.ورزشکار حرفه ایی هم هستم خاهش میکنم بگید من چیکار کنم؟

  • admin گفت:

   درود بر خانم رویا
   علاوه بر درمان اختلالات هورمونی بهتره از پی ار پی واقعی کمک بگیرید
   دکتر قنبری

 7. shina گفت:

  سلام آقای دکتر شما برای کاشت ابرو هم روش درمان دارید؟ ابروهای من واقعا کم پشته و تتو هم دوست ندارم ممنون

 8. shirin گفت:

  سلام آقای دکتر شما برای کاشت ابرو هم روش درمان دارید؟ ابروهای من واقعا کم پشته و تتو هم دوست ندارم ممنون

  • admin گفت:

   درود بر خانم شیرین
   بله من یک تیم بسیار حرفه ای برای کاشت ابرو دارم
   برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید
   دکتر قنبری

 9. darya گفت:

  سلام من شش ساله از بیماری تریکوتیلومانیا رنج می برم،دارو هایی که مصرف کردم فایده ای نداشتند آیا درمان با روش PRP برای من موثر است یا نه؟لطفا راهنمایی کنید ممنون .

  • admin گفت:

   درود بر خانم دریا
   البته که پی آر پی واقعی در بیام ی تریکوتیلومانیا موثر است
   اما درمان روانپزشکی هم باید ادامه یابد
   دکتر قنبری

 10. علیرضا گفت:

  با سلام.۲۹ سالمه..ریزشش پارسال که استرسم جند برابر بود بیشتر شد..الان وسط سرم به نوعی تونوک شده و کم پشت وماینوکسیدیل استفاده میکنم ولی تاثیری ندیدم…من موهام چربه آقای دکتر..ارثی هم نداریم و الگوی ریزش مردانه س..بهترین روش درمان رو بگین دکتر قبل از اینکه کار از کار بگذره..

  • admin گفت:

   درود بر آقای علیرضا
   راستش شما ۳ راه اصلی بزای درمان ریزش موی مردانه دارید
   درمان سنتی
   مزوتراپی کلاسیک
   پی آر پی

   در خال حاضر اعتقاد بر این است که اگر شما به پی آر پی جواب دهید
   شانس به شما روی آورده
   لذا لازم است که یکبار شما پی ار پی شوید تا بعد از ۸ ماه مشخص شود که
   آیا شما بع PRP جواب میدهید یا خیر
   البته به شرط اینکه واقعا برای شما PRP درست شود , آنهم در حجم مناسب
   دکتر قنبری

 11. ساسان گفت:

  سلام 27 سال دارم ریزش مودارم روش پی ارپی رو تعضمینی انجام میدید؟

  • admin گفت:

   درود بر آقای ساسان
   باید بخونید که ۲ دلیل عمده برای اینهمه شارلاتان بازی در مورد PRP در دنیا وجود دارد
   اول اینکه PRP هیچ عارضه جانبی ندارد
   دوم اینکه هیچگاه نتایج PRP قطعی نیست
   لذا هم چون عوارض ندارد مریض نمیتواند عارض پزشک شود و پزشک هم میتواند تمام نتایج منفی خود را به گردن آن درصدی که جواب نمیدهند بگذارد
   دکتر قنبری

 12. سما گفت:

  با سلام
  بنده حدود شش سال قبل بعلت کشیدن محکم موهای سرم با کش مو نواحی گیجکاه راست و چپ سرم دچار طاسی شد الان حدود دو. سال که دیگه موهامو با کش نمی بندم اما هیچی تغییر در نواحی طاس سرم صورت نگرفت لطفا به بنده بفرمایید از چه روشی برای رویش مجدد مو استفاده کنم
  با تشکر

 13. وحید گفت:

  سلام وقت بخیر
  من از سال 87 ریزش مو پیدا کردم و ارثی هم هست دکتر زیاد رفتم ولی فایده نداشته تا یه 2 سالی هست از ماینوکسیدیل 2 درصد استفاده میکنم کم و بیش جلوگیری میکنه البته وسط سرم خلوت شده و ازجلو هم دو طرف سرم ریزش داشتم و خلوت شده پوست سرم خارش داره بعضی جاهاش التهاب یا مثل برامدگی داره ایا prp کمکی میکنه؟
  بطور تخمینی تا چند درصدکمک میکنه؟
  ایا فقط از ریزش جلوگیری میکنه یا باعث رشد مو هم میشه؟
  با تشکر

 14. سارا گفت:

  سلام آقاي دكتر ، من سال 86 عمل كاشت مو انجام دادم كه موهايي كه كاشته شدن در اومد ولي موهاي اصلي خودم ريخت . الان چند سالي هست كه هر نوع درمان دارويي رو انجام دادم و آزمايشاتم هم خوب هستن. هيچ مشكلي تو آزمايشاتم از نظر هورمون و تيروييد و چيزهاي ديگه نيست . از دارو ها هم هيچ نتيجه اي نگرفتم فقط روزانه يك عالمه قرص هورموني و ويتامين مصرف ميكنم. لطفا بفرماييد اگر prp انجام بدم ديگه نيازي به مصرف قرص هاي هورموني نيست؟ در امريكا هم روش هاي درماني مثل ايران هست؟ چون ازدواج كردم و به امريكا ميرم بهتر نيست كه درمانم رو اونجا انجام بدم؟

  • admin گفت:

   درود بر خانم سارا
   درمان شما شامل هم بخش هورمونی و هم درمان ریزش مو میباشد
   حتما پی ار پی را در برنامه کارتان قرار دهید
   و ضمنا به واقعی بودن پی ار پی و وجود عوامل جانبی مانند میکرونیدلینگ دقت کنید
   دکتر قنبری

 15. صفایی گفت:

  سلام آقای دکتر من ۲۳ سلالم یه دختر ۴ ساله دارم ولی از وقتی مجرد بودم ریزش مو پیدا کردم تازگیا فهمیدم کم کاری تیروئید دارم ۴ ماهه دارم قرص استفاده میکنم ولی ریزش موهام داره بیشتر میشه در حد کچلی خواهش میکنم بفرمایید چکار کنم؟

  • admin گفت:

   درود بر خانم صفایی
   بنظر نمیاد علت ریزش موی شما از تیروئید باشد
   برای ویزیت تشریف بیاورید
   دکتر قنبری

 16. مژگان مرادی گفت:

  آقای دکتر من 5ساله ریزش مودارم وتمام درمانهارو انجام دادم اما نتیجه درستی برای قطع ریزش موهام ندیدم به نظر شما درمانم رو ادامه بدم یا کلا قطعش کنم

  • admin گفت:

   درود بر خانم مژگان
   دوست من
   وقتی من هنوز شما را ندیده ام و حتی اطلاعات کافی برای تشخیص ندارم, چطور باید به شما بگویم که درمان را ادامه بدهی یا قطع کنی ؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
   فرضا هم من یه چیزی بگویم شما چرا باید قبول کنید ؟؟؟؟؟!!!!!
   متاسفم
   دکتر قنبری

 17. کیمیا گفت:

  سلام اقای دکتر 26 ساله هستم و تقریبا از 17 سالگی ریزش مو دارم تخمدان پلی کیستیک داشتم یمدت قرص خوردم که کیستها رفع شد اما متاسفانه تا همین الان بدون خوردن قرص پریود نمیشم یا چند ماه یکبار میشم دکتر هم رفتم که سونوگرافی نشون داد کیست یا تنبلی تخمدان ندارم. برای ریزش موهام هر راهی رو امتحان کردم یکسال پیش هم پی ارپی داشتم که هیچ تاثیری نداشت. ریزش موهام کمه تا قبل از پی ار پی هم ریزش موهام کم بود اما مشکل اصلی من اینه که موهام رشد نمیکنه و تراکمش همچنان کمه لطفا راهنماییم کنید که چیکار باید بکنم این مسئله شدیدا روحیه و زندگیمو تحت تاثیر قرار داده بطوری که فرصتهای زیادی رو از دست دادم .

  • admin گفت:

   درود بر خانم کیمیا
   باید معاینه شوید و اول تشخیص و یا تشخیصها براتون مشخص شود
   دکتر قنبری

 18. فرزانه امین گفت:

  سلام من تا به حال خیلی درمان کردم و متأسفانه مقطعی بوده است .
  خواهشمندم آدر س دقیق و تلفن مطب و ایمیلتان را ارسال کنید.
  ٍبا تشکر و احترام

 19. احمد گفت:

  سلام .من موهام دیگه داره خلوت خلوت میشه.دوسال پیش ماینوکسیدیل واینجورچیزابرام تجویزکرد خوب بود.امسال بهار یه پی آرپی انجام دادم تاسه ماه خوب بود.ولی بعدازسه ماه به حالت قبل برگشت وریزشش شدیدترم شده.البته سیصدوپنجاه گرفت یه کیتم استفاده کرد.دیگه خسته شدم .آیابه نظرشما بایدپی آرپی روادامه بدم.ریزش موهام ارثیه.مشکل تیروییدم ندارمجوابوبرام ایمیل کنید.aramesh1364@yahoo.com

 20. ترنم گفت:

  با سلام.دختری هستم 25 ساله.مجرد. دکتر موهام خیلی کم پشت و مجبورم از پودرهای پرپشت کننده استفاده کنم
  چند سال زیر نظر دکتر بودم
  ماینوکسیدیل
  انواع قرص….
  ازمایشاتم مشکلی نداشت
  چندسال پیش تخمدان پلی کیستیک داشتم که برطرف شد
  بعد از اون هم خوب نشدم
  دیگه خسته شدم و زیر نظر پزشک نرفتم
  prp رو برای من توصیه میکنید؟

  • admin گفت:

   درود بر خانم ترنم
   البته که براتون PRP توصیه میکنم
   ولی به شرط و شروطی
   برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید
   دکتر قنبری

 21. محمد گفت:

  سلام جناب دکتر.32 سال دارم.حدود یک ماه پیش خدمت شما رسیدم و عرض کردم که پارسال prp نجام ئائم.قبل از prp ه هیچ وقت مشکل ریزش مو نداشتم.هدفش پیشگیری و ضخیم تر شدن موهام بود.در 3 ماه اول هم مشاهده کردم که موهام پرترشده.ولی متاسفانه از ماه پنجم موهام شروع به ریختن کرد که بیتر بصورت تلوژن افلوویوم هستش.خط رویش موهام تقریبا خوبه و بیشتر پشت سرم تنک شده ولی هنوز خیلی حاد نشده.قبلا به دکتر دیگری مراجعه کردم و ایشون گفتند که مشکلم حاد نیست.و بهم قرص Anacaps & Prosterbe و تجویز کردند و یه سری آزمایش هم برام نوشتند که هنوز انجام ندادم.آیا prp حداقل موهایی که در 1 سال گذشته رو از دست دادم رو بر میگردونه و اگر هر سال تکرارش کنم مقدار موهام رو میتونه ثابت نگه داره؟

  با تشکر

 22. ن ط گفت:

  سلام
  من دختری 25 ساله هستم که تقریبا 6 سال پیش دچار ریزش مو شدم. ابتدا درمان با ماینوکسیدیل رو انجام دادم به همراه داروهای ویتامین و زینک. ولی اثر چندانی نداشت، بعد از اون درمان با سیپروترون کامپاند و اسپیرونولاکتون داشتم که ریزش موهام کاملا متوقف شد و کمی هم رویش مجدد داشتم. درحال حاضر من همچنان سیپروترون کامپاندو مصرف می کنم ولی اسپیرونولاکتونو بخاطر اثرش روی پریودم قطع کردم. همچنان قسمت جلوی سرم کم پشت است و از این بابت ناراحتم. میشه راهنمایی کنید چه روشی جواب میده؟ آیا پی آر پی یا مزوتراپی کلاسیک میتونه کمکی بکنه؟ هزینه این روش ها حدودا چقدره؟

  • admin گفت:

   درود بر خانم ن ط
   حتما علاوه بر درمان هورمونی باید درمان برای موهایتان را هم شروع کنید
   PRP انتخاب مناسبی برای شماست
   دکتر قنبری

 23. احمد دلپسند گفت:

  سلام
  ریزش موی ارثی دارم(تایید شده) حدود 50 درصد از مو های سرم با الگوی ریزش موی مردانه ارثی از دست دادم–قرص فینستراید دو سال پیش به مدت 5 ماه مصرف کردم نتیجه عایی داد اما به علت ترس از عوارض ترک کردم–لطفا راهنمایی کنید..اگر پی آر پی مفید است یکی از دوستان خود را که واقعا پی ار پی انجام میدن رو معرفی کنید..ممنونم

  • admin گفت:

   درود بر آقای دلپسند
   اگر شما ۵۰ درصد از موهاتون رو از دست دادید
   پس باید سراغ کاشت بروید
   دکتر قنبری

 24. پریسا گفت:

  سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم چندبارو با چه فاصله زمانی این روش انجام میشه و حدود هزینه در هر بار چقدر است

  • admin گفت:

   درود بر خانم پریسا
   لطفا برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید
   دکتر قنبری

 25. یاسمن گفت:

  سلام آقای دکتر
  27 سالمه، نزدیک به 3 سال قبل ک ازدواج کردم و برای اولین بار موهامو رنگ کردم موهام ریزش پیدا کردن ولی شدید نبود (البته تو این مدت موهام نازک شده )، تا سه هفته قبل ک ریزش موی شدید پیدا کردم وقتی که موهامو شانه مي زنم و يا مي شويم و يا دست به موهام مي زنم، موهاي زيادي تو دستم میاد توی این مدت یه مقدار استرس هم داشتم.الان موهام خیلی کم پشت شدن و ریزش همچنان ادامه داره دکتر رفتم شامپو ضد ریزش رزماری و کپسول آناکپس بهم داد ولی 2 هفته پس از استفاده باز هم با همان شدت ریزش مو دارم. شما چه پیشنهادی دارید؟ آیا موهایی که ریخته دوباره رشد میکنه؟
  با تشکر

  • admin گفت:

   درود بر خانم یاسمن
   باید شما را ویزیت کنم
   تا اول تشخیص برای شما قطعی شود
   دکتر قنبری

 26. 123 گفت:

  سلامبا عرض دختری 22ساله هستم که از سن 11 سالگی علایم کمکاری تیرویید در من دیده میشد اما متاسفانه در17سالگی مشکل تیرویید بنده تشخیص داده شد و از اون موقع تا الان دارو ی لووکسین مصرف میکنم و میزان هورمون در بدنم به حد نرمال رسیده و ریزش موی سر خم متوقف شده ولی رشد مجذی صورت نگرفته.. آیا ممکنه که ناحیه ی جلوی سرم که کم پشت شده باز رشد مجذ داشته باشه یا برگشت پذیر نیست؟چه روشی رو برای درمان پیشتهاد میکنید؟؟دکتر از کاشت مو خوذاری کرد و گفت علت بیماریه برمیگرده .ولی تا ب حال که رشد مجذی نداشته.با تشکر

 27. amir گفت:

  با سلام خدمت دکتر عزیز من جلوی سرم کاملا ریخته به دکترم مراجعه کردم با داروهای که به من دادان تاثیری نداشت ولیگفتن که چربی سرم بالاست البته موهای زایدم خیلی زیاده میخواستم جناب دکتر ببینم روش prpجواب میده ممنون از شما ؟؟

  • admin گفت:

   درود بر آقای امیر
   البته که برایتان راهکار دارد
   برای مشاوره تشریف بیاورید
   دکتر قنبری

 28. محمد گفت:

  با سلام خدمت آقای دکتر.
  میخواستم از حضورتون بپرسم تفاوت prp با مزوتراپی چیست؟و برای بنده که 32 سال ارم و از 1 سال پیش به اینور دچار ریزش مو شدا ام و مو های سرم تنک شده اما هنوز خیلی حاد نیست شما کدام روش را توصییه میفرمایید؟و احتمال اینکه با این دو روش من حداقل موهایی که در یکسال گذشته از دست داه ام را بدست بیاورم چقدر است؟
  با سپاس

  • admin گفت:

   درود بر آقای محمد
   در مزوتراپی ار تزریق دارو استفاده میشود ولیکن در پی آر پی از پلاسمای تغلیظ شده با پلاکت استفاده میشود
   و در مورد مابقی سوالات بایستی معاینه شوید.
   برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید
   دکتر قنبری

 29. مجید گفت:

  سلام جناب دکتر
  32 سنم هست چند سالی هست ریزش مو دارم و مدام دارو به پوست سرم میزنم ولی بازم ریزش موم وقتی دارو قط شود شروع میشه این روش مزوتراپی بر روی من جواب میده آیا؟با سپاس

  • admin گفت:

   درود بر آقای مجید
   بنظر من برای شما پی ار پی ارجح هست
   مقالات مربوط به PRP را بخونید و سپس برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید
   دکتر قنبری

 30. بهار گفت:

  با سلام
  من 3 ساله قرص داستینکس مصرف می کنم چون پرولاکنیتم بالا بوده و موهام میریزه یعنی همش میاد این ریزش و میره. چه کار کنم؟

  • admin گفت:

   درود بر خانم بهار
   قطعا علاوه بر درمان هورمونی بایستی درمان مو را هم انجام دهید
   پی ار پی واقعی را مد نظر داشته باشید
   دکتر قنبری

 31. محمد گفت:

  با عرض سلام خدمت جناب دکتر قنبری
  آقای دکتر من آزمایش تیرویید ام و جواب آزمایش بدین صورت می باشد.
  T3=0.7 (0.8-2.0)Adult
  T4=4.8 (5.1-14.1)Adult
  TSH=1.22 (0.27-4.2)Adult
  میخواستم بدونم با توجه به این شرایط آیا من تیرویید کم کار دارم و اگر جواب مثبت هست آیا ریزش موی به دلیل کمکاری تیرویید قابل درمان و برگشت پذیر می باشد.؟چون من کمتر از یکساله که دچار ریزش مو شدم.و اینکه شما چه نوع درمانی را باری من توصییه میفرمایید.

  با تشکر از لطف و محبت جنابعالی

  • admin گفت:

   درود بر آقای محمد
   ریزش مو فقط بدلیل مشکلات تیروئید نیست و دلایل بسیار وسیعتری دارد
   لذا حتما بایستی ویزیت شوید
   دکتر قنبری

 32. افسانه گفت:

  سلام خسته نباشيداقايدکتر من دختر. 26ساله هستم که.11سال ريزش. مودارم موهاي پرپشتي داشتم تخمدان پلي،کيستيکم ولي هورمون هام نرمالن کم خوني،مينورژنتيکي دارم توقضيه ارثي هم. دايي کچل دارم ي،دارم  خيلي هم دارودرماني،کردم ولي موهام ازهمه،قسمت،سرکم پشت،شده وبانک مويي کمي دارم بيشترريزش روتوپشت سردارم حالت موازبين رفت ريشهچرب وساقه خيلي خشک خيلي،بابت،اين،قضيه افسرده شدم ايا هيچ،درماني،نيست،که جواب بده به مشکل من.؟

  • admin گفت:

   درود بر خانم افسانه
   با توجه به اینکه که شدت بیماری در شما زیاد میباشد ,
   حدس من این است که شما علاوه بر ریزش موی ارثی دچار عوامل دیگری نیز برای ریزش هستید مثل تلوژن افلوویوم
   لذا باید یک درمان جامع برای شما انجام شود
   لطفا برای ویزیت تشریف بیاورید
   دکتر قنبری

 33. تينا گفت:

  با سلام خواستم سوال كنم من پوست سرچرب و ساقه موى خشك و شكننده دارم قبلا موهام چرب نبود الان چند ساله چرب شده و من مجبورم هر روز شامپو كنم و موهام كم پشت هم شده ايا درماني براى چربى پوست سر وجود داره؟

  • admin گفت:

   درود بر خانم تینا
   علت مشکل شما ، شامپو زدن هر روز موهایتان می باشد . بهتر است هر روز حمام کنید و یک روز در میان موهایتان را با شامپوی مناسب بشورید و مابقی روزها فقط با آب ولرم موهایتان را شست و شو دهید .
   امیدوارم مشکلتان به زودی حل شود .
   دکتر قنبری

 34. مسعود گفت:

  سلام. آقای دکتر قنبری، دخترم از 8 سالگی تا کنون بمدت 4 سال دچار ریزش مو شده است. اوایل ناحیه‌ای بود و رشد مجدد داشت ولی بمرور ریزش کامل حتی در ابروهایش رخ داد. تشخیص ابتدا قارچ و در نهایت خود ایمنی شد ولی هیچ درمانی جواب نداد. لطفا راهکاری پیشنهاد دهید و آیا بنظر شما فنوتراپی پاسخگو خواهد بود. ممنونم.

  • admin گفت:

   درود بر آقای مسعود
   احتمالا میتوان از طریق پی ار پی نتایج قابل توجهی بدست آورد
   البته بشرط و شروطی
   لطفا برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید
   دکتر قنبری

 35. الهام گفت:

  سلام اقای دکتر
  وقت به خیر
  من و خواهرم هر دو موهامون یه شدت ریخته و تنک شده
  در حدی که میشه گفت کچلی بانوان رو دارا هستیم متاسفانه
  چند ساله انواع دارو ها و قرص ها رو هم استفاده کردیم و حتی ذرمانهای سنتی و گیاهی اما متاسفانه تغییر حاصل نشده
  خیلی از این قضیه نگرانیم.مخصوصا خواهرم که وضعیتش از من به مراتب بدتره
  مشکل هورمونی و تیرویید هم نداریم
  مادرمون هم کم مو هست و همچنین پدرم که طاسی کامل مردانه داره یعنی زمینه ارث رو کاملا داریم
  خواهش میکنم راهنمایی کنین
  کاشت مو برای ما جواب میده؟
  خیلی افسرده و مستاصلیم

  • admin گفت:

   درود بر خانم الهام
   راستش کاشت خیلی برای شما موثر نیست
   مگر در شرایط خاص
   لطفا برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید
   دکتر قنبری

 36. الهام گفت:

  سلام خسته نباشید.من هفت هفته یعنی یک ماهو سه هفته است که پی ارپی پوست کل صورت انجام داده ام اما هنوز هیچگونه نتیجه ی مثبتی نگرفته ام .میخواستم بپرسم ممکنه اصن نتیجه نداره روم ؟اخه چند وقت دیگه عروسیمه میخواستم خیلی پوستم خوب شه دکترم گفته بود تا نودو پنج درصد پوستم خوبتر میشه اما هیچ نتیجه ای تا الان نداشته.و اینکه من یک ساله قرصه ویتامین ث مصرف میکنم و هم قبل پی ارپی پوستم خوردم هم از بعدش تا الان دارم میخورم قرص ویتامین ث،ایا ممکنه نتیجه ندادن پی ارپی بخاطر قرص ویتامین ث باشد؟چون همه جا تو اینترنت گفته شده بعده یه ماه جواب میده

  • admin گفت:

   درود بر خانم الهام
   اولا بایستی بدانید که قبل از ۴۰ سالگی اصلا انجام پی آر پی به صلاح نیست
   دوما اینکه
   اصلا قرار نیست که PRP مشکلات صورت رو حل کنه
   سوما اینکه آیا برای شما پی آر پی درست شد ؟
   لطفا مقاله نقدی بر PRP رو دقیق مطالعه کنید
   دکتر قنبری

 37. متین گفت:

  سلام وقت بخیر من ۳۶ ساله هستم حدودا ۴ سال که ریزش شدید مو دارم تمام آزمایشات هورمونی و کمبود ویتامین ها رو انجام دادم کمبود ویتامین D داشتم با دارو برطرف شد کیست تخمدانی هم نداشتم چند دوره قرص فارماتون و قرص و شامپو اکوفن و کپسول آناکپس و لوسیون آناستیم مصرف کردمپ اما هنوز موهایم ریزش داره و اصلا موی جدید رشد نمیکنه موهام خیلی خرد و نازک شده تقاضا دارم راهنمایی کنید سپاسگزارم

  • admin گفت:

   درود بر خانم متین
   باتوجه به شرح حال بهتره ویزیت شوید.
   بنظر میرسه بیش از یک عامل باعث ریزش موی شما باشد
   منتظر ملاقات شما هستم
   دکتر قنبری

 38. نوشین گفت:

  باسلام و تشکر از سایت خوبتون و پاسخهایی که با حوصله میدهید.
  من 24 ساله هستم و تقریبا 4.5 سال است که ریزش مو پیدا کرده ام.درست بعد از کنکور کارشناسیم شروع شد.در ابتدا از یک نقطه در سمت چپ پشت سرم شروع شد.کم کم بیشتر شد تا جاییکه در این یکسال اخیر شدت پیدا کرده و به اطراف و پشت سرم سرایت کرده به طوریکه موهایم بسیار کم پشت شده اند و پوست سرم دیده میشود.به دکتر متخصص در برج میلاد مراجعه کردم و انجا آزمایشاتی انجام دادم حتی سونوگرافیم انجام دادم که کیستی مشاهده نشد و همه چیز نرمال بود.چرا که مشکل موهای زاید در ناحیه چانه را هم داشتم چندین آزمایش بر روی خونم انجام شد که همگی نرمال بودند.تشخیص پزشک این بود که هورمونهای بدنم بسیار حساس هستند و سیستم بدنم مانند مردها عمل میکند. که پشت و اطراف سر موها میریزند و در چانه هم موی زاید در میاورم.برای من در مجموع یک شامپوی مای مخصوص ریزش مو و یک محلول تونیک سینره تجویز شد به علاوه قرصهای اسپیرونولاکتون25 و کامپاند. اما تا 2 ماه استفاده کردم و تاثیری نداشت و رها کردم و کامپاندم که کلا 4 روز خوردم چون بی اشتهام میکرد.برای موهای زایدم لیزر انجام میدهم و دکتر لیزرم پیشنهاد مزوتراپی برای ریزش موهایم داده اما میترسم هزینه کنم و افاقه نداشته باشه.الان سر دو راهیم که درمان پزشکی انجام بدم با مزوتراپی یا prp یا به آرایشگاهها برای اکستنشن مو و پرپشت کردن موهام متوسل شم.نظر شما چیه آقای دکتر.با تشکر فراوان و صبر و حوصلتون

  • admin گفت:

   درود بر خانم نوشین
   اولا بنظر میرسد بیش از یک عامل باعث ریزش موی شما باشد
   ولی به هر حال بهترین راه حل برای شما پی آر پی واقعی همراه اقدامات جانبی و البته درمان هورمونی است
   لطفا برای مشاوره رایگان حضوری تشریف بیاورید
   دکتر قنبری

 39. معصومه گفت:

  .سلام من مدتی قرص ضد افسردگی مصرف کردم اما به شدت موهام شروع به ریزش کرد.در صورتی که موهایی فوق العده پرپشت داشتم که به سختی شانه میکردم.دکتر رفتم آزمایش دادم و مشکلی نداشتم دکتر به من شامپوی فیتوساین و زینک ب 6 داد اثری نکرد.در حال حاضر یک هفته است که قرص آناکپس و شامپوی اویدرم مصرف میکنم اما تاثیری نداشته.البته خیلی استرس هم داشتم از قبل.ممنون میشم اگر راه حلی پیشنهاد کنید چون واقعا خسته شدم.مرسی

  • admin گفت:

   درود بر خانم معصومه
   تشخیص شما بنظر تلوژن افلوویوم میباشد
   اگر تا ۴ ماه دیگر بهبودی نداشتید برای مشاوره حضوری رایگان تشریف بیاورید
   دکتر قنبری

 40. مونا گفت:

  با سلام من ٢٩ ساله هستم و از سن ١٢ سالگي به خاطر موهاي روي چانه و ريزش شديده موهام به دكتر مراجعه كردم ومتوجه شدم كه پلي كيستيك دارم متاسفانه موهاي پرپشتي داشتم ولي اين بيماري باعث شد موهاي سرم به شدت كم بشه و نازك از اون سال اسپيرونولاكتون و سيپريترون مصرف مي كنم بعد از ازدواجم يه دو سالي فينسترايد خوردم يه مقداري موهام بهتر شد كه براي بارداريم قطع كردم بعد از اون دوباره همون قرصارو ادامه مي دم با دكتره زنانم و دكتره پوستم كه صحبت مي كنم مي گن هيچ درمانه ديگه اي ندارم مي خواستم از شما بپرسم مي تونم كاري كنم كه موهاي سرم پرپشت تر بشه و با توجه به اينكه هنوز هم همچنان ريزش مو دارم اين ريزش كمتر بشه چون تو دارن حاملگيم خيلي خيلي بهت شده بود ممنونم

  • admin گفت:

   درود بر خانم مونا
   باتوجه به شرح حال و نیز تشخیص شما
   باید بدانید که درمان هورمونی و درمان ریزش موی شما باید بهمراه هم انجام شود
   در مورد شما قویا توصیه به انجام PRP واقعی بهمراه اقدامات تکمیلی میکنم
   برای مشاوره حضوری رایگان تشریف بیاورید
   دکتر قنبری

 41. 0080 گفت:

  من دختر 15.5 ساله ام که 4 ماهه اا کیلو کم کردم من اصلا چاق نبودم ولی الان خیلی لاغر شدم. یکدفعه متوجه شدم وقتی که از حمام اومدم موهام خیلی خیلی کم شده من موهام خیلی پر پشت بوده و الان موهام از جلو داره کچل می شه و فرق سرم معلوم شده. من شک ندارم که به خاطر کمبود موادغذایی هست. من زینک پلاس و ویتالی تون می خورم باتجویز پزشک. و هر روز توی ماست پودر جوانه گندم می ریزم . میشه لطفا جوابمو بدین تورو خدا موهام چه مدت خوب میشه؟ آیا به اندازه ی اولش میشه خواهشا جوابمو بدین خیلی این مسئله برام مهمه که به خاطر هیکلم تمام موهام ریخته.

  • admin گفت:

   درود بر خانم 0080
   باید بررسی کرد تا متوجه شد آیا مشکل هورمونی دارید یا خیر؟
   و اینکه داروهایی که به تجویز پزشک می خورید چه جوابی می دهد.
   در صورت تمایل برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید.
   دکتر قنبری

 42. شکوه گفت:

  سلام آقای دکتر . من از بچگی تمام موهای بدنم ریخته . هرچه دارو و درمان کردم بی فایده بود . ممکنه این راه جواب بده ؟

  • شکوه گفت:

   سلام آقای دکتر . من از بچگی تمام موهای بدنم ریخته . هرچه دارو و درمان کردم بی فایده بود . ممکنه این راه جواب بده ؟

   • admin گفت:

    درود بر خانم شکوه
    شما حتما باید برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید.
    دکتر قنبری

  • admin گفت:

   درود بر خانم شکوه
   بدون معاینه نمیتوان نظر قطعی داد
   برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید
   دکتر قنبری

 43. مریم گفت:

  سلام
  می خواستم در مورد هزینه prp مو بدونم لطفا بگین هزینه prp مو حدودا چقدر میشه ؟ لطفا اگه بستی به وسعت ریزش و … داره حدودی کمترین و بیشترین مبلغ رو بفرمایید ممنون از شما

  • admin گفت:

   درود بر خانم مریم
   لطفا پس از مطالعه سایت و مشاهده فیلم برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید
   دکتر قنبری

 44. سارا گفت:

  سلام من 25 سالمه من از سن بلوغ ریزش مو گرفتن بعد شدید شدچند بار دکتر رفتم الانم دارم دارو استفاده میکنم اما هیچ فایده نداره بیشتر شده درحد کچلی موهایه من خیلی چربه وشوره وخارش زیاد دارم بعد ازمایش دادم دکتر کفت ارثیه هرمون مردانه دارم ایا روش prpفایده بربرایه من دارهم؟؟؟؟؟؟؟م

  • admin گفت:

   درود بر خانم سارا
   همانطور که در مقاله آمده است پی ار پی واقعی یکی از امیدهایی است برای بیمارانی چون شما البته به شرط و شروطی که ذکر شده است
   حتما در کنار درمانهای معمول از این روش استفاده کنید
   دکتر قنبری

 45. سحر گفت:

  با سلام و خسته نباشید من دختری 29 ساله هستم نزدیک 3 ماهی میباشد که موهام به شدت میریزند البته در قسمت گیجکاه چپ سرم خیلی خیلی ریزش دارد تا حدی که سفیدی پوست سرم معلومه از قرصهای زینگ پلاس هم استفاده میکنم حتی آزمایش هم دادم مشکل تیرویید و کم خونی نداشتم و موهام هم تند تند چرب میشه برای درمانش چه راه حلی پیشنهاد میدید ایا استفاده از شامپوی ماینوکسا میتونه ریزش موهامو کم کنه چون خیلی تعریفشو شدیدم خواهشا راهنماییم کنید با سپاس

  • admin گفت:

   درود ر خانم سحر
   بنظر میاد دچار ریزش موی تلون افلوویوم باشید
   اما نکته مهم این است که ممکنه از قبل هم دچار یک ریزش دیگر بودید
   لذا توصیه میکنم برای مشاوره رایگان حضوری تشریف بیاورید
   ضمنا من اعتقادی به تاثیر شامپو در درمان ریزش مو ندارم
   دکتر قنبری

 46. شکوه گفت:

  سلام آقای دکتر . من از بچگی تمام موهای بدنم ریخته . هرچه دارو و درمان کردم بی فایده بود . ممکنه این راه جواب بده ؟

 47. مهلا گفت:

  سلام من ۲۳ سالمه و از اول موهای کم پشت و نازکی داشتم مشکل کم مویی ارثی هم در خانواده نداریم و همه موهای پری دارن موهای جلوی سرم به شدت کم پشته پریودیم منظمه وقد و وزن نرمال دارم ازدواج کردم اما زایمان نداشتم میخواستم ببینم مصرف ماینوکسیدیل و قرص آهن و زینک مشکلمو حل میکنه ممنون
  چون ساکن شهرستان هستم متاسفانه نمیتونم به مطب مراجعه کنم

  • admin گفت:

   درود بر خانم مهلا
   شما حتما باید ازمایشات لازم برای دانستن اینکه ریزش موی شما هورمونی است یا خیر را انجام دهید . بعد از گرفتن نتایج آزمایشات ، در صورت تمایل برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید تا شما را از نزدیک ویزیت کنم. متاسفانه بدون معاینه نمی توانم
   به شما دارو تجویز کنم.
   در مورد جای آبله در پشت سرتان، می توان با روش کاشت یا یک جراحی ساده ، مشکلتان را کاملا حل کرد.
   دکتر قنبری

 48. مهسا گفت:

  با سلام، اقای دکتر من 22ساله هستم، چند سالیه که ریزش مو دارم، حدود دو سال پیش ریزش موی شدیدی پیدا کردم که با مراجعه به پزشک از شامپو استفاده کردم و ریزش موهام کمتر شد اما ادامه داشت فقط با شدت کمتر،تا اینکه الان دوماهیه دوباره ریزش شدیدی دارم، به دکتر مراجعه کردم بهم اناکپس دادن و آزمایش هورمونی انجام دادم، مشخص شد پرولاکتینم 39.5 هست اما دکتر گفتن یکبار دیگه آزمایش رو تکرار کنم و تا یک ماه اناکپس رو مصرف کنم تا تاثیر کپسول رو بررس کنن اما ریزش موی من خیلی شدیده و کپسول تا الان که 16 روزه مصرف کردم اصلا ریزش رو کم نکرده، نگرانم که موهام خالی بشه، میخواستم بدونم نظر شما چیه اقای دکتر؟ یعنی من منتظر نتیجه کپسول بمونم؟ ممکنه جواب بده؟ ضمن اینکه مشکل تیرویید ندارم، کمبود آهن و کمبود ویتامین D داشتم که با خوردن مکمل حل شده تو این آزمایش جدیدی که انجام دادم مشکلی بابت اهن نداشتم.

  • drahmad گفت:

   درود بر خانم مهسا
   بنظر میاد که شما مبتلا به بیش از یک نوع ریزش مو هستید و باید پزشک نگاه چند فاکتوری به بیماری داشته باشد
   لطفا برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید
   دکتر قنبری

 49. saeed گفت:

  باعرض سلام وخسته نباشید خدمت شما
  آقای دکتر من ساکن شهر رشت و دانشجو وشاغل هستم و نمیتونم برای مشاوره بیام کلینیکتون میخواستم بدونم هزینه prp چقد میشه و دوره اش چجوریه؟

  • admin گفت:

   درود بر اقای سعید
   برای کسب اطلاعات در رابطه با پی ار پی میتوانید با شماره 09199684795 تماس حاصل فرمایید
   دکتر قنبری

 50. سارا گفت:

  عرض سلام و خسته نباشید
  من دختری 21 ساله هستم که موهای کنار پیشانی ندارم.یعنی پیشانی کشیده ای دارم که دوس دارم در دو طرف سرم مو رشد کنه.پیش متخصص پوست هم رفتم یه سری محلول هایی دادن که به سرم بمالم اما نزدیک یک سالی از استفادش گذشته و رشد مویی رو حس نکردم.که خیلی این موضوع من رو ناراحت کرده.از طرفی هم دکتر گفتن برای خانم ها کاشت مو وجود نداره.من ساکن شهرستان هستم.خواهش میکنم راهنماییم کنید.ممنون.

  • admin گفت:

   درود بر خانم سارا
   اگر از ابتدا منطقه ای که ذکر کردین مو نداشته و مشکل ریزش مو ندارید
   مشکلی نیست.میتونید کاشت انجام بدید
   برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید
   دکتر قنبری

 51. مائده گفت:

  من دختری 26 ساله هستم.2سال پیش دچار ریزش مو سکه ای شدم. بعد از آن هم به صورت پخش در کل سرم موهایم به شدت ریخت. تخمدان پلی کیستیک هم داشتم که دکتر برای قرص اسپیرونولاکتون و ضد بارداری و ویتامین های دی و بی تجویز کردند. هنگام مصرف ریزش مویم کم میشود ولی به محض قط کردن. به شدت میریزد….. با توجه به اینکه قصد بارداری دارم. دیگر نمیخواهم از این قرصا استفاده کنم. آیا در دوران بارداری و شیردهی ریزش مو من بهتر میشود؟
  پلاکت خون من 110000است و مقدارش پایین است. با این میزان پلاکت درمان پی آر پی برای من توصیه میشود؟

  • admin گفت:

   درود بر خانم مائده
   متاسفانه دو عامل با هم باعث ریزش موی شما شده است. قطعا برای درمان، هر دو عامل باید در نظر گرفته شود. در دوران بارداری ریزش مو ممکن است افزایش پیدا کند البته که بصورت قاطع نمی توان گفت.
   ممکن است با درمان توسط پزشکان متخصص، پلاکت های شما افزایش پیدا کند و بتوانیم از روش پی آر پی استفاده کنیم.
   دکتر قنبری

 52. هادی گفت:

  درود دکتر،
  من 30 سالمه و تقریبا یک ساله که دارای ریزش موی سر شدم و موهای سرم نازک شده،خواستم بپرسم:
  آیا prp از ریزش مو جلوگیری میکنه؟
  و آیا prp باعث ضخیم شدن وتقویت تارهای مو میشه؟
  درضمن آیا prp یک درمان دائمیه یا اینکه موقتیه و باید به صورت دوره ای تکرار بشه؟

  • admin گفت:

   درود بر آقای هادی
   ریزش موی مردانه یک بیماری لاعلاج است و هیچ درمان قطعی ندارد. پی آر پی واقعی به همراه روش های تکمیلی ، یک روش قابل اعتماد برای پیشگیری از ریزش مو است.
   در صورت تمایل ، برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید.
   دکتر قنبری

 53. آریا گفت:

  سلام اقای دکتر . بنده 20 سالمه و 2 ساله ک ریزش شدید مو دارم و میخواستم ببینم این روش تا چ حد مفیده . جلوی موهام خالی شده . ایا این روش باعث میشه موهای ریخته شده دوباره رشد کنن

  • admin گفت:

   درود بر آقای آریا
   ریزش موی مردانه در علم طب، یک بیماری لاعلاج است . پی آر پی روشی است که امکان کنترل این بیماری را به ما می دهد و می توانیم جلوی ریزش مو را بگیریم. با مراجعه به سایت و خواندن مقالات و دیدن کلیپ، در صورت تمایل برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید.
   دکتر قنبری

 54. کیارا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من 24 سال دارم و حدود 2 سال هست ریز موی شدیدی گرفتم که بخاطر موهای پری که داشتم واقعا تا مرز جنون منو کشیده و هر کاری انجام دادم برای بازگرداندن موهای کم شده اما حتی ریزش موهام کمتر نشده حتی پی آر پی انجام دادم که کاش انجام نمیدادم چون بدتر شد که بهتر نشد…جدیدا آزمایشی که انجام دادم نشان داد دچار کم کاری تیروئید هستم ولی دارم قرص مخصوصشو که تجویز پزشک هست میخورم همچنان ریزش شدید دارم…میخواستم اگه میشه راهنمایی کنید چکار کنم تا موهام برگرده و ریزشم قطع شه چون شدیدا ناامیدم…تیروئیدم درست شه موهام مثل سابق میشه آیا؟
  سپاس

  • admin گفت:

   درود بر کیارای عزیز
   به نظر می رسد ریزش موی شما هورمونی باشد . برای اینکه تشخیص قطعی داده شود ، همراه با نتیجه آزمایشات برای ویزیت تشریف بیاورید.
   دکتر قنبری

 55. sheida گفت:

  باسلام اقای دکتر من یک سوال داشتم من موهای سرم خداروشکر خالی نشده فقط نازکه فقط کمی شقیقه هام کمه الان از محلول اسپکترال دی ان سی اس استفاده میکنم میخوام بدونم در مورد این محلول اطلاع دارید؟ خوبه ؟ و اینکه پی ارپی رو من اثر داره ؟

  • admin گفت:

   درود بر خانم شیدا
   با توجه به نازکی موهایتان ، احتمالا ریزش موی شما هورمونی است . بهتر است مقاله مربوط به پی آر پی با کیفیت جهانی و نیز ویدئو زیر آن را در سایت مطالعه کنید .
   در صورت تمایل برای مشاوره حضوری تشریف بیاورید .
   دکتر قنبری

 56. سحر گفت:

  با سلام آقای دکتر، من حدود دو سه سال پیش متوجه شدم که سمت چپ سرم موهام کم پشت شده همون روزا هم دچار ابسه دندون بودم که متوجه شدم ریزش اون قسمت از موهام به همون علت بوده گویا اما با اینکه دندونمم کشیدم موهام به حالت عادی برنگشت به نظرم نسبت به دو سه سال پیش هیچ فرقی نکرده اما خودم فکر میکنم ریزش موهای سمت چپ سرم نسبت به راست بیشتره، میخواستم راهنماییم کنم که چکار کنم تا موهای اون قسمت از سرم دوباره به حالت اول برگرده

  • admin گفت:

   درود بر خانم سحر
   هیچ ارتباطی بین آبسه دندان و ریزش موی شما در آن قسمت وجود ندارد. اگر احتمال می دهید ریزش موی شما زیاد شده است برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید.
   دکتر قنبری

 57. لیلا گفت:

  سلام خانم دکتر خیلی دوست دارم موهام بلند بشه ، ولی همیشه کوتاه بوده، الان 38 سالمه آزمایشهامم همه خوبه ، نه کیست و نه مشکل ویتامین، الان دو دوره است که دارم قرص اکوفن استفاده می کنم و از شامپو لورئال، نمیدونم اثری گذاشته یا نه ولی به چشم من چیزی نمی بینم، لطف می کنید راهنمایی ام کنید. ممنونم

  • admin گفت:

   درود بر خانم لیلا
   با توجه به اینکه موهای شما رشد نمی کند ، حتما باید شما را از نزدیک معاینه کنم.
   در صورت تمایل ، برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید.
   دکتر قنبری

 58. عمارتوران گفت:

  سلام
  خانمی به سن 20 ساله مشکل ریزش موی دارد
  یکسان میشود زیاد شده
  خانم دانشجو است
  کمی عصبی است زود ناراحت هم میشود
  پویش زیاد ریزش کرده زیاد کم شده
  راه درمان را بنویسد ممنون میشوم محترم

  • admin گفت:

   درود بر عمار عزیز
   با توجه به سن پایین ایشان و شدت ریزش مویشان، حتما باید از نزدیک ایشان را معاینه کنم چون احتمالا نیاز به اقدامات آزمایشی دارند.
   در صورت تمایل برای ویزیت تشریف بیاورند.
   دکتر قنبری

 59. سرور گفت:

  سلام

  پدر من 48 سالشه برای کاشت مو چه روشی رو با توجه به سنش انجام باید داد؟

  • admin گفت:

   درود بر سرور
   روش مناسب کاشت برای پدر شما باتوجه به وسعت طاسی و بانک موی ایشان تعیین میشود.برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید
   دکتر قنبری

 60. الهه گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  امکانش هست شماره تلفن و ادرس مطبتون رو به من بدین که حضورا از شما مشاوره بگیرم. ممنون

  • admin گفت:

   درود بر خانم الهه
   خ شریعتی-دوراهی قلهک-روبروی بیمارستان ایرانمهر-
   ک مرشدی-ساختمان کیانمهر-ط5-واحد9
   26421180 – 26421182
   دکتر قنبری

 61. میثم گفت:

  سلام دکتر من 16 سالمه اخیرا به تریکوتیلومانیا (کندن مو) مبتلا شدم اما الان خوب شدم ولی موهام بشدت کم پشت شده مخصوصا جلوهاش آیا شما محلولی یا روشی سراغ دارید برای رویش مجدد موهام؟ … باتشکر

  • admin گفت:

   درود بر اقای میثم
   در درمان تریکولومانیا نتایج خوبی از پی ار پی واقعی گرفتم
   لطفا بعد از مطالعه سایت و مشاهده ویدئوی مربوط به پی ار پی برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید
   دکتر قنبری

 62. زینب گفت:

  سلام اقای دکتر من رژیم سخت گرفتم موهام بشدت ریختن که تموم سرم فرقای پهن ایجاد شدن..کلی دارو خوردم ولی بی فایدس چکار باید کنم موهام برگرده؟

 63. هدیه گفت:

  با سلام دختری 20ساله هستم کا حدود 1سال است که یک دفعه موهای کف سرم و جلو کم شد و تقریبا کف سرم پیداست اما پشت سرم خیر تو این 1سال که موهام یک دفعه کم شد بسیار پوست سرم چرب شده که قبلا اینجوری نبود به دکتر مراجعه کردم با ازمایش تشخیص تنبلی تخمدان دادند قرص و محلول ایروکس دادند اما الان حدود 6ماه از مصرف داروها گذشته و نتیجه ای ندیدم شهرستان هستم لطفا راهنمایی کنید که درمان چی هست ایا اصلا درمان شدنی است یا نه؟

  • admin گفت:

   درود بر شما
   شما بایستی ویزیت شوید لطفا برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید
   دکتر قنبری

 64. ترانه گفت:

  سلام خسته نباشین.میخواستم بدونم ممکنه بهد از درمان بیماری پلی کیستیک ریزش موی سر متوقف بشه ؟؟؟یا حتی موها دوباره شروع به رشد کنن؟؟؟
  ممنون

  • admin گفت:

   ددود بر خانم ترانه
   حتما باید درمان هورمونی در کنار درمان پوست و مو انجام شود
   برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید
   دکتر قنبری

 65. سمانه گفت:

  سلام خسته نباشید دکتر
  ببخشید ميخواستم بدونم مصرف قرص های ضد حساسیت و ضد الرژی باعث ریزش مو ميشه؟

  • admin گفت:

   درود بر خانم سمانه
   این داروها انواع مختلفی دارند
   بهتر است که از پزشک خودتان سوال بفرمایید
   دکتر قنبری

 66. ناهيد گفت:

  سلام دكتر خسته نباشيد خدا قوت براى pco،با prp چند درصد از موهاي ريخته برميگردند؟

  • admin گفت:

   درود بر خانم ناهید
   موهای ریخته شده یا بر اثر مینیاتوریزیشن کاملا از بین رفته اند یا هنوز زنده اند
   لذا موهای زنده شانس برگشت دارند
   دکتر قنبری

 67. مریم گفت:

  سلام دختری 25 ساله هستم که حدود6 ساله ریزش مو شدید دارم بعد از کنکور کارشناسی به دلیل استرس زیاد دچار ریزش مو شدم به مدت 1 سال و نیم هست که قرص اسپیرولاکتون و فنیاسراید استفاده میکنم همراه قرص زینک و سیستین ب 6 و موهام به شدت چرب هست ریزش تا حدودی کم شده اما همچنان هست و کف سرم پیداست
  ایا prpبرای من مناسب است ؟و عوارض اون چیه؟ ممنون

  • admin گفت:

   درود بر خانم مریم
   بله پی ار پی واقعی یکی از امیدهای شما در درمان ریزش مو میتواند باشد
   برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید
   دکتر قنبری

 68. مریم گفت:

  سلام من دختری ١۵ساله هستم شش ماه قرص فیناستراید و اکوفن استفاده کردم امروز رفتم دکتر..دکترم قرص اسپیرونولاکتون رو واسم تجویز کرد.ب نظرتون استفاده ازش واسم بده یا نه؟منظورم اینه فیناستراید واسی یک دختر ١۵ساله خوبه یا اسپیرونولاکتون؟

  • admin گفت:

   درود بر خانم مربم
   قطعا اگر پزشک برای شما تجویز کرده ابتدا شما را ویزیت کرده وسپس صلاح شما را سنجیده.
   چطور انتظار دارید که من بدون معاینه به شما توصیه ای کنم
   اصلا من بگویم،شما چرا باید باور کنید؟!
   دکتر قنبری

 69. bebe گفت:

  سلام من دختری 24 ساله ام . ریزش موهای پیشانی دارم و بقیه موهام خوب و پرپشته. از پیشانی بلند بدم میاد و افسردم کرده.هرینه برام مهم نیست اگه درمان قطعی باشه.لطفا راهنمایی کنید. درضمن تیرویید کم کار دارم و پرولاکتینم بالاست و تحت درمانم.

  • admin گفت:

   درود بر خانم bebe
   متاسفانه شکل ظاهری ریزش موی شما با از دست رفتن خط رویش مو هست
   لذا توصیه میکنم مقالات مربوط به پی ار پی را در سایت مطالعه کنید و البته ویدئوی مربوطه را نیز ببینید و سپس برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید
   دکتر قنبری

 70. امير گفت:

  سلام خدمت جناب دكتر ماينوكسيديل ايا موجب رويش مجدد در فردى با موى كم پشت ميشود؟به خاطر ريزش ارثى

  • admin گفت:

   درود ب اقای امیر
   ماینوکسیدیل تا حدی موجب افزایش رشد موهای ضعیف شده میشود ولی بعد از قطع مصرف ماینوکسیدیل بلافاصله مو های شما شروع به ریزش میکنند.
   دکتر قنبری

 71. مهتاب گفت:

  سلام 24 سالمه.حدود دو ماهه موهام از ناحیه شققه ها ریزش پیدا کرده و مشخص هست.
  آزمایش خون دادم کم خونی ندارم و وضعیت هورمونیمم خوبه و تیروئیدم ندارم.مرتب قرصای مولتی ویتامینم استفاده میکنم. موهامم هیچ وقت سفت نبستم.مشکل چیه بنظرتون؟خواهش میکنم راهنماییم کنین خیلی نگرانم.

  • admin گفت:

   درود بر خانم مهتاب
   باتوجه به اینکه برخی از عوامل ریزش مو را ندارید ، تشخیص برای شما سخت تر است و نیاز به ویزیت و بررسی بیشتر دارید
   دکتر قنبری

 72. zahra گفت:

  سلام افای دکتر
  من فریتین خونم پایینه یعنی حداقلش باید 20 باشه واسه من 14 هستش،الان به مدت 1 ساله ریزش مو دارم کم کم داره کف سرم معلوم میشه،قبلا هم موهای پرپشتی داشتک،میخواستم بدونم اگه فریتینم نرمال بشه موهایی که ریخته مجددا رشد میکنن؟؟

  • admin گفت:

   درود بر خانم زهرا
   برای تشخیص علت ریزش موی شما نیاز به اطلاعات بیشتری دارم اما باتوجه به شدت ریزش مو که شما فرمودید بعید میدانم علت ریزش صرفا پایین بودن آهن خون باشد
   لطفا برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید
   دکتر قنبری

 73. سارا گفت:

  با سلام
  آقای دکتر، روی صورتم یه تعداد موی زاید بود که با تجویز پزشک از داروهای هورمونی و لیزر استفاده کردم ولی متاسفانه تاثیری نداشت و تعدادآنها زیاد شد و من ترجیح دادم که که درمان رو رها کنم. ولی روی پوست صورتم کله هایی تو ناحیه گونه هام و پیشونی و چونه ام به وجود اومد که تحقیق کردم و فهمیدم این لکه ها به خاطر اون قرصهای هورمونی به وجود اومده ، از یه سری لایه بر دار با تجویز پزشک هم استفاده کردم اما بر طرف نشد و مجبور شدم که این درمان رو هم رها کنم. بعد از این درمان ، درمانی برای رفع این لکه ها پیدا نکردم ، ایا شما درمانی برای این لکه ها دارین ؟
  در ضمن ویتامین E و زینک برای تقویت پوست و مو خوبن ، آیا مصرف این دو باعث میشه ریشه موهای زاید هم محکم بشه و مقاومت این موها رو افزایش بده !
  باسپاس

  • admin گفت:

   درود بر خانم سارا
   برای درمان لک بهتره بعد از آبان ماه تشریف بیارید که آفتاب کم شده باشد
   من برای درمان لک درمان خاصی دارم که در منزل شما انجام خواهید داد.
   اما بایستی وضعیت هورمونی شما هم چک شود
   دکتر قنبری

 74. admin گفت:

  درود بر خانم مهتاب
  برخی از مشکلات رو فرمودید که ندارید ولی برای تشخیص دقیق بایستی مراجعه کنید
  دکتر قنبری

 75. admin گفت:

  درود بر خانم ساناز
  درمان برای شما شامل دو قسمت است
  درمان هورمونی و درمان زیبایی
  آیا برای شما پی آر پی واقعی با اقدامات جانبی انجام شده است ؟
  لطفا برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید
  دکتر قنبری

 76. بهنام گفت:

  سلام ،خسته نباشید. پسری هستم ۲۰ ساله مو های پری داشتم خیلی پر دچار تلوژن افلویووم شدم الان موهام یک سومش مونده تقریبا نه ماه میشه بنظرتون موهام دوباره پر میشه؟ هیچ داروی خاصی هم مصرف نمیکنم ارثی هم نداریم. باتشکر خواهشمندم جواب بدید

  • admin گفت:

   درود بر آقای بهنام
   تلوژن افلوویوم بیماری خوش خیمی است که معمولا 9 ماه بعد خودبخود بهبود می یابد.
   اما اگر بهبود نیافته بایستی به فکر درمان بود و ممکن است علت دیگری هم در کنار تلوژن افلوویوم باعث ریزش شده باشد.
   بایستی معاینه گردید.
   در صورت تمایل برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید.
   دکتر قنبری

 77. نازنین گفت:

  سلام ۲۵سالمه به دکتر متخصص مراجعه کردم ایشون گفتند مشکل هورمونی وسندرم تخمدان دارم ولی
  من نه رویش موهای اضافه در زیرچانه و غیره دارم نه عادت ماهانه نامنظم و نه تغییر دروزن
  هیچ گونه ازعلایم رو ندارم ایشون کلا ۳دقیقه ویزیت کردن و گفتن مشکل غدد دارین،به دکتر غدد مراجعه کن و قرص اهن و ویتامین چ اسپری برای زخیم شدن تارمو نوشت گفت برو ۶ماه دیگه بیا،اول ازهمه شماره تماس مطبتون و ادرس رو میخواستم درضمن ایشون گفتن کاری نمیشه کرد درصورتی که حتی وقت برای معاینه درست نذاشتن،راهنمایی میفرمایید
  باتشکر

  • admin گفت:

   درود بر شما
   سندرم تخمدان پلی کیستیک درمان قطعی ندارد ولیکن بهبودی دارد.
   شریعتی، نرسیده به دوراهی قلهک، جنب بیمارستان کیان، کوچه مرشدی ، ساختمان پزشکان کیانمهر، طبقه ی 5 ، واحد 9
   دکتر قنبری

 78. مريم گفت:

  سلام جناب دكتر مريم هستم 20سال سن دارم ك تو سن 16 سالگي ب مشكل بزرگي بهم رخ داده تمام موها بدنم از سر تا پاه كچلي سرم ريزش موژهام و ابرهام و موها زايد بدنم ب كلي از بين رفته ..تمام ازمايشات رو دادم خوب بودن حتي ب سه چهار جاي كلينيك اقدام كردم جواب نگرفتم ميشه راهنماييم كنيد…با سپاس فراوان

  • admin گفت:

   درود بر خانم مریم
   شما دچار بیماری Alopecia areata می باشید. حضورا تشریف بیاورید تا بعد از معاینه راهکار مناسب را پیشنهاد کنم.
   دکتر قنبری

 79. علی گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید من دو طرف موهام کم پشت شده و ریزش پیدا کرده در قسمت جلوی سرم موهام کم پشت شده میخواستم بدونم مایندکسیدیل برای جلوی مو موثر هست؟؟

  • admin گفت:

   درود بر آقای علی
   شما دچار ریزش موی هورمونی می باشید.
   بایستی ویزیت گردید تا علت دقیق آن مشخص گردد.
   درمان فقط منوط به ماینوکسیدل نیست اگر لازم هست بایستی فیناستراید هم مصرف گردد.
   دکتر قنبری

 80. مریم گفت:

  با عرض سلام خدمت شما
  دکتر من دختر28 ساله هستم موهای فوقالعاده پر پشتی داشتم از14سالگی به بیماری درماتیت سبوروییک مبتلا شدم که اثرات مخربی روی موهام گذاشت اول از نظر ریزش وبعدشم خشکی فوالعاده ساقه موهام درصورتی که موهای من ابریشمی بود حدود 6ساله که بالای سرم کاملا خالی شده ازمایش انجام دادم هورمون تستسترون ازاد خونم 2.5 است درصورتیکه ماکسیمم باید درخانمها 1.3 میباشد وزنم55 قدم166 ازلحاظ استرس هم تا حدودی عصبی هستم
  دکترخواهش میکنم راهنماییم کنید زیاد به پزشک مراجعه کردم ولی نتیجه ای ندیدم ایا با مصرف اسپیرونولاکتون وضعیت خالی بودن بالای سرم بهبود پیدا میکند دکتر ریزش مو هم دارم موهای کرکی وریز روی سرم خیلی ریزش دارم
  تشکر میکنم

  • admin گفت:

   درود بر شما
   احتمالا مشکل هورمونی داشته باشید.
   ابتدا بایستی ویزیت شوید تا راهکار به شما پیشنهاد بدهم.
   در صورت تمایل برای مشاوره حضوری رایگان تشریف بیاورید.
   دکتر قنبری

 81. ش-8 گفت:

  من یه رژیم گرفتم 6 ماهه و 10 کیلو کم شدم موهام تو اون دوران خیلی می ریخت طوری که الان خیلی موهای جلوی سرم کم شده ولی من اصلا نفهمیدم کی ریخت؟ الان 12 ماهه که دیگه رژیم نیستم ولی هنوز موهام درنیومده و احساس می کنم دراه خالی تر میشه ولی ریزشش خوبه
  باید چی کار کنــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــم خواهش می کنم جواب بدین
  خیلی ناراحتم افسرده شدم زیبایی یه دختر به موهاشه

  • admin گفت:

   درود بر شما
   بایستی ویزیت گردید تا علت را بررسی کنم.
   در صورت تمایل برای مشاوره رایگان تشریف بیاورید.
   دکتر قنبری

 82. نازی گفت:

  با سلام.من خانم30سالم ک از نوجونی ریزش موی شدید دارم.الان 8ماهه ماینو.فیناستریاد.فین.پشیا.اسپرونوااکتون.سیپروتن کامپاند و استات و امپول بیوتین مصرف میکنم.مزو و پی ار پی ه کردم.ولی ریزشموی من کم نمیشه و هیچ رویش ندارم.راهنمییام کنید لطفا

  • admin گفت:

   درود بر خانم نازی
   مصرف این داروها با هم غلط است،
   لطفا برای معاینه تشریف بیاورید.
   دکتر قنبری

 83. پوران گفت:

  سلام آقاي دكتر من خانمي شاغل ( شغلم كمي استرس داره ) با ٤٠ يال سن هستم كه در ٢سال اخير دچار ريزش زياد مو و بعد هم ريزش سكه ايي در دو قسمت موهايم شده ام كه هر دفعه بايد آمپول و دوره اي قرص استفاده كنم، آيا prpبراي من مثمر ثمر است ؟ لطفآ هزينه pro براي صورت و مو را هم برام اعلام كنيد . لطفآ بصورت خصوصي ايميل كنيد برام ، تشكر ميكنم از زحماتتون

  • admin گفت:

   درود بر خانم پوران
   ریزش موی سکه ای یک بیماری اتوایمیون ناشی از سیستم ایمنی می باشد، درمان با پی آر پی می تواند امیدهای را برای شما ایجاد کند.
   بایستی بدونید که اگر درمان با پی آر پی را قطع کنیذ موهایی که رویش کرده ممکن است بریزند.
   و درمان با پی آر پی با توجه به هزینه ی بالایی که دارد ولیکن عوارض درمان با کورتون را ندارد.
   در صورت تمایل برای مشاوره حضوری رایگان تشریف بیاورید.
   دکتر قنبری

 84. الهام گفت:

  باسلام.خانمی 27 و متاهل هستم. موهایه به شدت پرپشت و ضخیمی داشتم.حدود یکسال که ریزش مو شدید دارم. به دکتر مراجعه کردم ازمایشات کلی دادم و هیچ مشکلی نداشتم. تستسترون ازاد هم شاملش بود.دارو ویتامینه و ماینوکسیدیل تجویز شد که هیج تاثیری نداشت.لطفا راهنمایی کنید روحیم رو از دست دادم. آیا نیاز نیست تستسترون فعال نیز چک بشه؟

  • admin گفت:

   درود بر بانو الهام
   شما قطعا نیاز به یک بررسی آزمایشگاهی دارید،
   البته باز به نظر می رسد که بیشتر از یک فاکتور در ریزش موی شما تاثیر گذاشته باشد،
   در صورت تمایل برای ویزیت و مشاوره تشریف بیاورید تا مشکلتان بررسی گردد.
   دکتر قنبری

 85. roya گفت:

  سلام وقت بخیر
  من 21 سالمه و چند ساله که موهای جلوی سرم ریزش داره و الان موهام خیلی کم پشت شده دکترم رفتم طی آزمایشایی که انجام شد کمبود ویتامین D و کمبود آهن داشتم که البته از مدل ریزش احتمال دادن که ریزش موی من ژنتیکی باشه به نظرتون prp میتونه مفید باشه؟ و امکانش نیس که بتونم بیام تهران دکتر خوبی در ارومیه سراغ دارین؟
  ممنون

  • admin گفت:

   درود بر خانم رویا
   بهترین روش برای درمان موی شما پی ار پی هست

   در صورت تمایل برای مشاوره حضوری رایگان تشریف بیاورید.
   دکتر قنبری

 86. سعیده گفت:

  سلام آقای دکترمن23سالمه وحجم موهام خیلی کمه مخصوصا ازناحیه جلووقسمت وسط سربه طوریکه کف سرم دیده میشه کم کاری تیروئیدم دارم ولی مشکل اصلی فک میکنم نامنظمیه هورمون هام باشه ترشح هورمون مردانه دربدنم زیاده.بایدچیکار کنم؟قابل درمان هست لطفاراهنمایم کنید

  • admin گفت:

   درود بر خانم سعیده
   بله قابل درمان هست.
   در صورت تمایل برای مشاوره حضوری رایگان تشریف بیاورید.
   دکتر قنبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *